Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017Dnia 1 września 2016 roku po raz kolejny nasza szkoła zatętniła życiem. O godzinie 9.30 odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.
Uroczystości w szkole poprzedziła Msza św. w bazylice prostyńskiej, którą odprawił i homilię wygłosił ks Łukasz Suszko. Życzenia z okazji nowego roku szkolnego złożył ks. proboszcz Ryszard Zalewski.


W szkole uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej. Po wejściu pocztu sztandarowego został odśpiewany hymn państwowy oraz odczytany list okolicznościowy Wójta Gminy Małkinia Górna p. Bożeny Kordek. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną dotyczącą  rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. Nie zabrakło też akcentu patriotycznego nawiązującego do 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Pan dyrektor Andrzej Koroś w czasie swojego przemówienia przedstawił nowych nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole oraz informacje o organizacji pracy szkoły. Życzył wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz tyle zapału do pracy, aby starczyło go na całe dziesięć miesięcy. Po części oficjalnej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na krótkie spotkanie.

Wakacje to czas wypoczynku. Jednak dla wielu osób to czas wytężonej pracy, aby jak najlepiej przygotować mury szkoły i jej otoczenia na przyjęcie uczniów. W tym czasie w szkole zostało wykonanych wiele prac i inwestycji.
Niewątpliwie największą z nich jest nowy plac zabaw sfinansowany z funduszu wiejskiego. Ze środków budżetu szkoły urządzono nowe boisko. Obiekty te są dostępne zarówno dla uczniów, młodzieży pozaszkolnej oraz dorosłych.
Organ prowadzący szkołę– Urząd Gminy w Małkini Górnej postarał się o nową posadzkę typu TARKETT w sali komputerowej. Pomalowano i odnowiono kilka pomieszczeń socjalnych oraz klatkę schodową. Założono nowe osłony do grzejników. Rodzice i nauczyciele zadbali o nowe materiały dekoracyjne do sal lekcyjnych.

Zapewne dzieciaki docenią wkład pracy dorosłych i odwdzięczą się celującymi wynikami w nauce.

GALERIA ZDJĘĆ