Święto Odzyskania NiepodległościObchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostały zapoczątkowane w naszej szkole uroczystą akademią, która odbyła się w piątek 10 listopada.


Uczniowie klas 0, 2, 3 i 4 pod kierunkiem p. Marianny Duckiej i p. Jolanty Kraszewskiej w programie poetycko-muzycznym ukazali trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości i suwerenności państwa polskiego, oraz oddali hołd żołnierzom poległym za wolność naszej Ojczyzny.
Dla najmłodszych uczniów była to wspaniała lekcja historii.
Kolejnym elementem uroczystości było ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego „11 Listopada-Święto Niepodległości”.
Laureatami konkursu zostali w kategorii :
klas 0-1 Marianna Osuch
klas 2-3 Piotr Dębek
klas 4-5 Oliwia Dąbrowska
Wyróżnienia otrzymali: kl.0 Kalina Szostek, Szymon Kalbarczyk, kl.3 Julia Nowakowska, kl.5 Patrycja Kopaniarz.
Pan dyrektor Andrzej Koroś wręczył wszystkim laureatom nagrody książkowe ufundowane przez Pana Jacka Gąsiora – absolwenta naszej szkoły oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali maskotki i słodycze.
Nasi uczniowie wzięli również udział w gminnych i parafialnych obchodach tego święta. Wraz z pocztem sztandarowym, pod opieką p. Jolanty Kraszewskiej i p. Marianny Duckiej uczestniczyli w uroczystościach religijnych i patriotycznych zorganizowanych w Prostyni i Małkini Górnej.
Podczas obchodów gminnych dwoje uczniów naszej szkoły: Piotr Kalbarczyk oraz Malwina Rogaska , z rąk Wójta Gminy Małkini Górnej p. Bożeny Kordek odebrali nagrody za zdobycie pierwszych miejsc w konkursie recytatorskim. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Marianna Ducka i Barbara Sobieska. Serdecznie gratulujemy.

GALERIA