Wycieczka do Białegostoku14 listopada uczniowie klas 0-VII wraz z opiekunami wybrali się do Białegostoku. Pierwszym punktem programu była sztuka w Teatrze Lalek pt.,,Cudowna Lampa Alladyna”. Na scenie aktorzy w pięknych strojach wystawili sztukę, która przeniosła nas w świat magii.

Kukiełki ,którymi aktorzy poruszali i muzyka na żywo wprawiły nas w niezwykły nastrój. Było barwnie i wesoło.

Zwiedziliśmy Pałac Branickich w tym: Westybul główny (obszerny reprezentacyjny przedpokój), Aulę Wielką, Kaplicę Pałacową oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Widok urządzeń medycznych sprzed ok. 100 lat ,,budził lęk’’ ale i wielkie zainteresowanie. Dowiedzieliśmy się między innymi jak dawniej produkowano leki albo w jaki sposób leczono zęby. Mieliśmy również możliwość podziwiać piękny ogród z tarasu pałacowego.
Wzięliśmy udział w warsztatach. Każdy z nas mógł samodzielnie przygotować surowiec aby wykonać odlew gipsowy. Na pamiątkę warsztatów i pobytu w Muzeum odlewy gipsowe Pałacu Branickich zabraliśmy do domu. W drodze powrotnej uzupełniliśmy swoją energię wizytą w McDonald’s.
Podróże kształcą, integrują, bawią, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów do kolejnych organizowanych przez szkołę wyjazdów.
DO ZOBACZENIA!

GALERIA